Nové sdružení

        Březen v Novém sdružení ZP


 Po velmi vydařené oslavě svátku žen následoval pobyt v lázních Slatinice, bylo nás sice jen patnáct, ale měli jsme se dobře. Služby byly jako vždy vynikající, za velmi výhodnou dohodnutou cenu, krásné počasí, užili jsme si oslavy zahájení lázeňské sezony s příjezdem pánů Václava Obra a Žmolíka s dostavníkem a hulány na koních.
  Poslední čtvrtek března jsme jeli na zájezd do Hustopečí podívat se na rozkvetlé mandloňové sady, počasí jim už týden nepřálo, ale přece jen jsme ještě viděli rozkvetlé stromy. Kromě toho jsme měli domluvenou prohlídku kostela svatého Václava a svaté Anežky České. Starý kostel byl stržen v roce 1962 po zřícení věže. V roce 1994 byl vysvěcen nový moderní chrám. Má půdorys otevřené spirály, nová věž je vysoká 52 m a nese atributy sv. Václava. V centru kostela je podzemní kaple svaté Anežky České a společenské centrum s divadelním sálem. Moderní stavba je velmi citlivě vyzdobena řadou památek z původního kostela. Oběd a ochutnávku vín s přednáškou o vinařství jsme měli v penzionu u Langrů v Dolních Věstonicích.

   Další den jsme s doprovodem Jiřího Mifky zpívali pro potěšení klientům v Nemocnici Letovice, chtěli jsme jim připomenout příjemnou atmosféru velikonoc a nového jara. Dostali od nás perníková vajíčka, stejně jako klienti Centra sociálních služeb města Letovice a Diakonie Letovice.

   Kromě tohoto probíhalo každý pátek tradiční cvičení s Emou, kam chodí i klienti Diakonie.
  Moc děkuji všem účastníkům našich akcí, že se zapojili do činnosti a že se díky nim všechno vydařilo.

Za výbor NSZP v Letovicích Ing. Jaroslava Konůpková

      foto Zdeňka Gernešová

 

OKHP©2008