Nové sdružení

SLATINICE 2020


  Na letošní ozdravný lázeňský pobyt jsme měli jet už v březnu, zavřením lázní se všechno zkomplikovalo, vyjednali jsme nové termíny a v září jsme dostali dotaci od Jihomoravského kraje. 27. září konečně odjel 1. turnus pod vedením Svati Stehlíka a 11. října druhý.
  Pracovnice recepce se s námi přivítaly před budovou, měly nachystané pro každého rozpisy procedur, karty do jídelny a od pokojů. Postupně nám při vstupu změřili teplotu. Byli jsme ubytovaní v moderní lázeňské budově Balnea. Pokoje jsou převážně dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením, televizí, ledničkou a balkonem. Celý hotel je bezbariérový, v přízemí je jídelna, lékaři a některé procedury, v suterénu je bazén, vířivka        a vanové koupele.
Lázně Slatinice mají sirné minerální vody z vlastních vrtů, koupele v těchto vodách mají příznivé účinky na léčbu pohybového ústrojí, kožních a onkologických onemocnění. Ve výhodné ceně pobytu jsme měli ubytování, plnou penzi stravy, lékařskou prohlídku a osm procedur - masáže, koupele a cvičení ve vodě. Pochvalovali jsme si výbornou kuchyni, měli jsme snídaně formou bufetu, výběr ze tří jídel na oběd i večeři, předkrm byl vždy ukázkou zdravé výživy. Do jídelny jsme chodili odděleně od ostatních hostů a     u stolů seděli po dvou. Do lázeňského domu neměla přístup veřejnost.
  Chodili jsme na krátké procházky po okolí, v neděli jsme mohli navštívit muzeum malíře Zdeňka Buriana. Měli jsme trochu omezené možnosti kulturního programu, paní Helenka Kostelníková se snažila nás zabavit po menších skupinkách, vykládali jsme si význam písmen abecedy a podle toho našich jmen, malovali jsme na kamínky, dělali obrázky metodou enkaustiky, poslouchali hudbu, prohlédli jsme si obrazy, které malovaly místní děti, snažili jsme se vyrobit z barevných listů podzimní dekorace a nakonec nám paní Helenka vykládala z ruky, pěkně jsme si popovídali.
  První turnus měl lepší počasí a mohli si dovolit i posezení v parku u infocentra při hudbě a delší procházku s průvodkyní. Druhý turnus se zase při cestě do lázní zastavil na Svatém Kopečku u Olomouce na krátkou prohlídku a kávu.
  Bylo nám zde dobře, všichni se o nás vzorně starali, děkujeme za to kolektivu vedenému paní Ing. Radkou Pazderovou a Ing. Tomášem Hrazdilem. Ozdravný pobyt v lázních Slatinice přispěl ke zlepšení našeho fyzického i duševního zdraví, byli jsme rádi, že se spolu vidíme. Díky velké finanční dotaci Jihomoravského kraje si mohlo tento pobyt v klidu užít   a dovolit celkem 74 členů Nového sdružení zdravotně postižených v Letovicích. Předjednané jsou dva termíny pobytů ke konci března roku 2021. Poděkování za organizaci obou turnusů patří celému výboru našeho sdružení.

za Nové sdružení zdravotně postižených text a foto Ing. Jaroslava Konůpková.

 

OKHP©2008